Sněženky

29.3.2003

Hlavní menu / další fotky

Tak nám začalo jaro. Sněženky tu byly a kvetly už dávno před tím, než přišlo jaro, ale teprve teplé a slunné počasí mi dovolilo sednout na kolo a vyjet s foťákem do lesa. Navíc v posledních letech se už moc neslaví MDŽ, takže sneženky se docela namnožily, nikdo je zběsile netrhá po desítkách, a tak po lužních lesích kolem Moravy se to bělá a zelená desetitisíci sněženek.

Jestli nevěříte, že desetitisíce není nijak přehnaný odhad, anebo prostě máte rádi sněženky, tak tu máte pár foteček. Zmenšené do 816x612, aby se to dalo poslat přes modem a pochopitelně hodně zkompresované, ale snad stále zajímavé.

Pod některými obrázky jsou také připsané poznámky a pokud používáte Internet Explorer, nezapomeňte si klávesou F11 přepnout do velkého okna.

dscn1288s


dscn1289s
Fotit od země a nezašpinit se při tom znamenalo skoro kaskadérský výkon. Výsledek ale stojí zato, taky díky stromům v pozadí, na začátku jara ještě úplně holým.

dscn1291s


dscn1293s


dscn1297s
V detailu je krásně vidět, že sněženky mají zvláštní zelené okvětní lístky. Proto jsem taky dávno pojal podezření, že v tom má prsty Louvalou. :-)

dscn1299s
Zde krom mých krásných prstů :-) je vidět, že zelené jsou ty květy i na vnitřní straně.

dscn1300s
A největší radost mám z toho, že ty lesy nepatří naší rodině. Jinak bych asi dostal hrábě a nutili by mě hrabat listí... :-)

dscn1302s
První z řady pokusů o "umělecký snímek".

dscn1303s
Na slunci se ty fotografie bohužel vůbec nepovedly. Toto je jeden z příkladů.

dscn1304s


dscn1305s


dscn1306s


dscn1307s


dscn1308s
Ačkoliv detailní snímky vypadají nenápadně, ve skutečnosti je porost tak hustý, že pro samý květ není pomalu kam šlápnout.

dscn1313s


dscn1314s
Zde je zase jeden zdánlivě osamocený trs.

dscn1315s
A ještě jednou totéž - všimněte si toho barevného konstrastu zeleno-bílé rostlinky se spícím hnědým lesem.

dscn1316s
Najít na samotném konci března teprve otvírající se květy sněženek, to je docela nečekané.

dscn1326s
Tady je první důkaz, že tam opravdu "toho je jak nas...".

dscn1330s
No a tady je další "důkaz místo slibů". :-) Opravdu to není žádná fotomontáž, jenom bych potřeboval lepší foťák. Nebo aspoň lepší ruce, ale pořídit si nový foťák by mohlo být levnější a méně bolestivé. :-)

 


 

dscn1279cut
Toto je první z kandidátů pro wallpaper 1024x768 - "fetující mravenci" aneb "zátiší s hnojivem rozlitým na břidlici".

dscn1354s
A na závěr ještě řeka Morava, opět v obvyklé velikosti plochy Windows 1024x768. V Internet Exploreru stačí jen kliknout pravým tlačítkem a v nabídce zvolit možnost "Nastavit jako pozadí". Děkovné dopisy mi prosím posílejte na mou adresu, finanční dary přímo na konto. :-)

MDŽ - mezinárodní den žen - samozřejmě stále existuje a někdo ho dokonce slaví. Ano, lidi mají všelijaké podivné zvyky, někteří dokonce slaví mezinárodní dny mužů apod. :-) Naštěstí už zanikl ten hrozný zvyk dávat ženám deset kilo sneženek a k tomu dvacet kilo bledulí navrch. Ačkoliv nejsem žádný fanatický ochránce přírody, nejsem vůbec žádný ochránce (sentinel), sněženku jsem nikdy nikomu nedal víc než jednu. Přece jednoho květu si obdarovaná bude vážit mnohem víc než tlustého svazku omotaného špagátem.


Hlavní menu / další fotky

kontakt Valid HTML 4.01!